28/2/2024

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

Αγαπητοί γονείς, καθηγητές-τριες, συμμαθητές-τριες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από σήμερα  28/2/2024 μέχρι την Παρασκευή 8/3/24, τα μέλη της ομάδος  της «  Βουλής των εφήβων» στο πλαίσιο της Ανάπτυξης του ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ μέσα στην μαθητική κοινότητα συγκεντρώνουν τρόφιμα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο.

Τα τρόφιμα θα συγκεντρώνονται καθημερινά στο 3ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου και θα παραδοθούν στον υπεύθυνο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου μας, κύριο Μιχάλη Μιχαηλίδη, με σκοπό να διανεμηθούν μετά την την Καθαρή Δευτέρα στους συμπολίτες μας που τα έχουν ανάγκη.

Τα προϊόντα τα οποία μπορείτε να προσφέρετε είναι:

1. Μακαρόνια
  2. Ρύζι
  3. Αλεύρι
  4. Λάδι
  5. Όσπρια
  6. Παστεριωμένα γάλατα
  7. Δημητριακά και βρώμη
  8. Μπάρες δημητριακών …..

……Καθώς και οτιδήποτε άλλο δεν χρειάζεται ψυγείο

Θα ήταν μεγάλη μας χαρά αν συμβάλλατε και εσείς στο έργο μας.

Με εκτίμηση,

Τα μέλη της Βουλής των Εφήβων:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ, ΜΑΥΡΙΔΗ ΕΛΠΙΔΑ, ΜΠΑΤΑΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ , ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΣΕΒΑΣΤΙΔΟΥ ΜΕΛΙΝΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ , ΒΑΡΥΤΙΜΟΥ ΣΥΛΙΑ , ΒΡΕΤΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ , ΚΟΤΑΡΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ,  ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ,  ΛΑΥΤΣΗ ΛΥΤΩ,  ΣΑΡΑΠΑΝΙΔΗ ΕΛΕΝΗ,  ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ,  ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

Οι Υπεύθυνοι καθηγητές του προγράμματος,

Γεωργία Μπόκολα