Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας σας εύχονται

Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση

Πρώτη Tροποποίηση της προκήρυξης διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/τριών και σπουδαστών/στριών στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών αντιστοίχως, της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2019 – 2020

Δεύτερη Tροποποίηση της προκήρυξης διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/τριών και σπουδαστών/στριών στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών αντιστοίχως, της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2019 – 2020

Υποβολή μηχανογραφικών δελτίων ΓΕΛ

Εξεταστικά κέντρα Μαθημάτων «Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία» και «Μουσική Αντίληψη και Γνώση

Εμπορικό Ναυτικό

Ενημέρωση προθεσμίας υποβολής δικαιολογητικών για την συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού.

Σας ενημερώνουμε ότι οι Σύμβουλοι Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού του 1ο ΚΕΣΥ Δ΄Αθήνας  προσφέρουν βοήθεια στη συμπλήρωση των μηχανογραφικών δελτίων, κατόπιν ηλεκτρονικής αίτησης στο email: 1kesydath@sch.gr..

Εξεταστικά κέντρα Ειδικών Μαθημάτων 2019

Συμπληρωματική προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/τριών και σπουδαστών/στριών στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών αντιστοίχως, της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2019 – 2020

Πληροφορίες και Οδηγίες για τους υποψήφιους των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018-2019

Υγειονομική Εξέταση και Πρακτική Δοκιμασία των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α. έτους 2019

Oι υποψήφιοι για τα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) έχουν το δικαίωμα να προσέλθουν σε οποιαδήποτε Επιτροπή Υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας.

Διευκρινίζεται ότι ο υποψήφιος μπορεί να προσέλθει σε μία (1) μόνο επιτροπή.

Διεύθυνση Α Αθήνας (ανακοινοποίηση)

Διεύθυνση Α Αθήνας

Διεύθυνση Β Αθήνας

Διεύθυνση Γ Αθήνας Δικαιολογητικά

Διεύθυνση Γ Αθήνας πρόγραμμα

Διεύθυνση Ανατολικής Αττική

Διεύθυνση Πειραιά οδηγίες

Διεύθυνση Πειραιά πρόγραμμα

Βαθμολογία Αγωνισμάτων Τ.Ε.Φ.Α.Α.

Πυροσβεστικό Σώμα

Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/τριών και σπουδαστών/στριών στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών αντιστοίχως, της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2019 – 2020

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.

Αστυνομία

Προκήρυξη Διαγωνισμού για τις σχολές Αξιωματικών και αστυφυλάκων

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Αστυνομικών Σχολών.

Κατανομή υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυςκολίες ΓΕ.Λ. στα Βαθμολογικά Κέντρα και Ε.Ε.Κ (4ο Γυμνάσιο Αλίμου, είσοδος απο Ελευθερίου Βενιζέλου 4 Στον Άλιμο)

Εξεταστικά κέντρα για το ειδικό μάθημα των αγγλικών (2o ΓΕΛ Νέας Σμύρνης)

Δελτίο Τύπου για τα ΤΕΦΑΑ

Λιμενοφύλακες

«Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.- ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων, το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων»

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.

18-4-2019 Ενημέρωση υποψηφίων (μαθητών και αποφοίτων) σχετικά με τη λειτουργία των Στρατιωτικών Σχολών για το ακαδημαϊκό έτος 2020 - 2021.

17-4-2019 Καθορισμός προγράμματος πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2019 ειδικών μαθημάτων των υποψηφίων για εισαγωγή στα οικεία Τμήματα και Ορισμός προθεσμίας υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ.

Στρατιωτικές Σχολές

17-4-2019 Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2019-2020

17-4-2019 Προκήρυξη για την συμμετοχή στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών

17-4-2019. Ενημέρωση των υποψηφίων των Πανελλαδικών Εξετάσεων ΓΕΛ για αλλαγές στο μηχανογραφικό δελτίο 2019 από την κατάργηση Τμημάτων ΤΕΙ και την ένταξή τους σε Πανεπιστήμια, σύμφωνα με τους Ν. 4559/2018 (ΦΕΚ 142 Α ́) και 4589/2019 (ΦΕΚ 13 Α ́).

Σχολές Λιμενικού Σώματος

5-4-2019. Εισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

5-4-2019. ΦΕΚ Β΄ 994/22-3-2019. Καθορισμός των προσόντων, των προϋποθέσεων, για την εισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων

28-3-2019 Πρόγραμμα πανελλαδικών εξετάσεων ΓΕΛ

20-3-2019 Υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες

19-3-2019 Αίτηση-Δήλωση ΓΕΛ 2019 (εγκύκλιος και Υπόδειγμα Αίτησης)

13-12-18 Ενημέρωση μαθητών της τελευταίας τάξης ΓΕΛ σχολικού έτους 2018-2019 και των αποφοίτων – υποψηφίων για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2019 σχετικά με τα εξεταζόμενα μαθήματα σε πανελλαδικό επίπεδο.

26-09-18 Ενημέρωση υποψηφίων σχετικά με τις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2019