Συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Παλαιού Φαλήρου

Το νεοσύστατο δεκαπενταμελές μαθητικό συμβούλιο του σχολείου αποφάσισε να συγκεντρώσει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, προκειμένου να συμπαρασταθεί ενεργά σε συμπολίτες μας που χρήζουν βοήθειας και σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες.

Τα είδη που κρίνονται απαραίτητα είναι: τρόφιμα μακράς διαρκείας, ζυμαρικά, όσπρια, γάλατα μακράς διαρκείας, βρεφικά γάλατα, είδη σωματικής υγιεινής, χαρτικά, κονσέρβες, λάδι συσκευασίας ενός λίτρου.

Οι προσφορές παραδίδονται από τις 29 Οκτωβρίου 2020 ως και τις 9 Νοεμβρίου 2020 στη Διεύθυνση του σχολείου (από 8:30-13:30). Την τελευταία μέρα της δράσης τα αγαθά που θα συγκεντρωθούν, θα παραδοθούν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Παλαιού Φαλήρου.

Τη δράση υποστηρίζουν ο Σύλλογος Γονέων και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου.

Παρακαλούμε για τη συνδρομή σας.